lv en
Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga

01.03. - 08.03.2024.

No 1. līdz 8. martam Rīgā notiks ceturtais Starptautiskais dokumentālā kino festivāls “Artdocfest/Riga”, kura divās konkursa programmās – “Baltic Focus” un “Artdocfest Open” – būs iespēja noskatīties vairāk nekā 30 intriģējošas dokumentālās filmas. Skatītājus gaidīs arī vairāki īpašie seansi un trīs tematiskās programmas – “ArtDoc & ProArt”, “Ukraina pāri visam” un “Miers kara laikā”.

 

1. martā “Artdocfest/Riga” skates atklās pirmizrāde filmai par izcilo un pāragri mūžībā aizgājušo latviešu dokumentālā kino režisoru Juri Podnieku – “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks”, ko Jura Podnieka studijā uzņēmušas režisores Antra Cilinska un Anna Viduleja.

 

Intervijās, līdz šim nepubliskotos dienasgrāmatu ierakstos, foto un kino fragmentos atsegti radošās personības izaugsmes līkloči. J. Podnieks tieši un skaudri spēja runāt par laiku, sabiedrību, indivīdu un nāciju, meklējot atbildes uz sarežģītiem jautājumiem vēsturē un mudinot uz savas tautas pašapziņas celšanu.

 

“Artdocfest/Riga” filmu seansi notiks tradicionālajās festivāla mājvietās – kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī mākslas centrā “Zuzeum”. Informācija par biļešu iegādi un seansiem būs pieejama festivāla Facebook un Instagram lapās, kā arī mājaslapā www.artdocfest.com/lv. Biļetes uz atklāšanas pasākumu jau ir iespējams iegādāties “Splendid Palace” biļešu kasē un www.splendidpalace.lv.

Visi festivāli
Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" Datums: 01.02. - 4.02.2024.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 1. līdz 4. februārim 2024. gadā.

 

RIGA IFF 2023 Datums: 12.10. - 22.10.2023.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) šogad notiks 10. reizi un jubilejas gada programma norisināsies no 12. līdz 22. oktobrim. 

Festivāls “Baltijas pērle” Datums: 21.09. - 29.09.2023.

„Baltijas pērle” ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Īsfilmu festivāls "Manhattan Short" Datums: 06.10. - 08.10.2023.

"Manhattan Short" - lielākais īsfilmu festivāls pasaulē.